FRPG
 
KezdőlapKezdőlap  Legutóbbi képekLegutóbbi képek  KeresésKeresés  RegisztrációRegisztráció  BelépésBelépés  
Belépés
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
:: Elfelejtettem a jelszavam!

Megosztás
 

 Fórummegbeszélés általános kérdésekről

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down 
Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2
Hi dear, my name is
Clay Henderson
Clay Henderson
Hozzászólások száma : 137
Join date : 2016. Sep. 27.
Tartózkodási hely : New York
Fórummegbeszélés általános kérdésekről - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Fórummegbeszélés általános kérdésekről   Fórummegbeszélés általános kérdésekről - Page 2 Icon_minitimeSzomb. Jan. 21, 2017 9:59 pm

Sziasztok!


Közben nekem is lettek ötleteim az oldal világának bővítésére, szóval mondhatni érintetté válhatok még a témában.

Megmondom őszintén, semmi kedvem nincs kimászkálni másik oldalra (mindegy, hogy wiki, tumblr vagy bármi más), csak hogy csekkoljam infókat. Mindenképpen olyan megoldást szorgalmazok, ami az oldal keretein belül valósítja meg a világinfók gyűjtését.

Tetszene, ha külön alfórumba kerülnének ezek, és akkor azon belül mondjuk csoportosulások - szervezetek, fajok, motorosbandák, miegymás - alfórum, helyszínek - titkos város, hold, űrállomás - alfórum.

Mivel ilyen csoda-ultimate-dimenziókapu az oldal, és akár párhuzamosan több alternatívája is létezhet egy-egy dolognak, szerintem legegyszerűbb, ha simán elgondolásonként vannak szétválasztva. Teljesen felesleges szerteszét linkelni az egyes pókember-faj-bázis megvalósításokat egymás leírásával. Bár gondolom, tilosnak akkor sem tilos, csak kötelező ne legyen. Very Happy
Vissza az elejére Go down
Hi dear, my name is
James Barnes
James Barnes
Hozzászólások száma : 140
Join date : 2016. Sep. 09.
Age : 107
Tartózkodási hely : Rémálmaidban...
Fórummegbeszélés általános kérdésekről - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Fórummegbeszélés általános kérdésekről   Fórummegbeszélés általános kérdésekről - Page 2 Icon_minitimeSzomb. Jan. 21, 2017 10:41 pm

Clay Henderson írta:
Sziasztok!


Közben nekem is lettek ötleteim az oldal világának bővítésére, szóval mondhatni érintetté válhatok még a témában.

Megmondom őszintén, semmi kedvem nincs kimászkálni másik oldalra (mindegy, hogy wiki, tumblr vagy bármi más), csak hogy csekkoljam infókat. Mindenképpen olyan megoldást szorgalmazok, ami az oldal keretein belül valósítja meg a világinfók gyűjtését.

Tetszene, ha külön alfórumba kerülnének ezek, és akkor azon belül mondjuk csoportosulások - szervezetek, fajok, motorosbandák, miegymás - alfórum, helyszínek - titkos város, hold, űrállomás - alfórum.

Mivel ilyen csoda-ultimate-dimenziókapu az oldal, és akár párhuzamosan több alternatívája is létezhet egy-egy dolognak, szerintem legegyszerűbb, ha simán elgondolásonként vannak szétválasztva. Teljesen felesleges szerteszét linkelni az egyes pókember-faj-bázis megvalósításokat egymás leírásával. Bár gondolom, tilosnak akkor sem tilos, csak kötelező ne legyen. Very Happy

Oké, elfogadom hogy azt szorgalmazod oldjuk meg az oldalon belül. Viszont ebben az esetben az átfedések miatt csakis a tag rendszerrel fog működni a dolog. És akkor nem lehet kivétel, mindenkinek vezetnie kell, jelölnie a tageket a posztokban különben őskáosz lesz a dologból! Ez pedig bizony azt jelenti hogy muszáj lesz "linkelgetni" ahogy te fogalmaztál Clay jelölve MINDENT.

Sajnálom, de a lustáknak itt helye nem lehet (amúgy is rémesen lusták a júzerek bármit is tenni, inkább a sült galambot várják bárhová is menjek és bocs de nincs ínyemre egyáltalán eme hozzáállás senki részéről! -.-) és nem opció az, hogy nem akarja valaki jelölni/vezetni azt amit kell. Amúgy sem nagy melót jelent a dolog, hiszen ha mindenki csak a saját maga részét vezeti/írja meg tisztességesen, akkor nem lesz gond vele. Tehát nem egy horribilis időt ölelne fel a dolog, mivel eleve eseti jelleggel kéne egy-két témát megnyitni az adott karakter kapcsán, illetve figyelemmel kísérni a tagek segítségével hogy a többiek mit alkottak, ami érti az adott karaktert is. És igen, ha több pókember van, akkor a pókképességeket bővíteni kell, vezetve hogy mik vannak, amire ezen faj tagjai képesek. Tehát nem ússza meg senki a "szerteszét linkelést". Sorry ez van. :"D

Más oldalnál már segédkeztem több ilyen adatbázis létrehozásában is, és hidd el a munkát amit jelent nem lehet megúszni különben hosszú távon - és itt miért ne hosszú távon tervezne bárki is - megbosszulja csúnyán magát a dolog és amikor már túl nagy az infó halom nehéz lesz visszanézni/kijavítani a régebbi hanyagságok okozta hibákat.

Ha viszont van egy gerinc ami mentén építkezik az adatbázis és a közösség tagjai ehhez tartják magukat akkor nagyon hamar szép dolgokat lehet létre hozni. Elég megnézni azt, amit az XmenReneszánsz wikián létrehozott. Ne a plattformot nézd most, hanem hogy milyen mélységben alkották meg az adatbázisukat. Követendő példának/inspirációnak mindenféleképpen hasznos ami ott van. Smile
Vissza az elejére Go down
Hi dear, my name is
Clay Henderson
Clay Henderson
Hozzászólások száma : 137
Join date : 2016. Sep. 27.
Tartózkodási hely : New York
Fórummegbeszélés általános kérdésekről - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Fórummegbeszélés általános kérdésekről   Fórummegbeszélés általános kérdésekről - Page 2 Icon_minitimeSzomb. Jan. 21, 2017 10:55 pm

Na várj, miért is kötelező jelölni mindent csíkos kismacskától a tigrisig? Very Happy Ha van háromféle pókember - mert mondjuk az előző kettő rendre beleegyezett, hogy legyen a canon karakterének alternatív megvalósítása új karakterként -, akkor a karakterek képessége le van írva a karakterlapjukon. Ha valaki játszik velük és kíváncsi a részletekre, így is, úgy is el kell olvasnia valahol. Le van írva. Nem látom, miért lenne szükséges az agyonlinkelés. Tudsz konkrét példát? Smile
Vissza az elejére Go down
Hi dear, my name is
James Barnes
James Barnes
Hozzászólások száma : 140
Join date : 2016. Sep. 09.
Age : 107
Tartózkodási hely : Rémálmaidban...
Fórummegbeszélés általános kérdésekről - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Fórummegbeszélés általános kérdésekről   Fórummegbeszélés általános kérdésekről - Page 2 Icon_minitimeSzomb. Jan. 21, 2017 11:22 pm

Clay Henderson írta:
Na várj, miért is kötelező jelölni mindent csíkos kismacskától a tigrisig? Very Happy Ha van háromféle pókember - mert mondjuk az előző kettő rendre beleegyezett, hogy legyen a canon karakterének alternatív megvalósítása új karakterként -, akkor a karakterek képessége le van írva a karakterlapjukon. Ha valaki játszik velük és kíváncsi a részletekre, így is, úgy is el kell olvasnia valahol. Le van írva. Nem látom, miért lenne szükséges az agyonlinkelés. Tudsz konkrét példát? Smile

Azért, mert vannak átfedések amik nálad és másnál is jelen lesznek több témakörbe is beletartozhat a te általad vezetett/megírt téma azért.

Igen, tudok példát is mondani: Elise ugye asgardi fajú. Az ő általa leírtak jó része a fajoknál az asgardiakra is igaz ego egy #asgard tag mindenképpen jelen lesz a posztjai elején a megfelelő helyen. Aztán ott van az, hogy ő ugyanakkor a SHIELD-hez is kötődik, ezért adott esetben #shield tag is kell bizonyos posztjaiba és így tovább. És lesz bizony olyan, ahol lesz több tag is egyetlen posztban. Ha valaki a SHIELD-del kapcsolatos adatokra kíváncsi csak lehívja a #shield taget és megtalál minden posztot amiben ez fellelhető és oda tartozik tehát könnyű átfutni.

Vagy ott vagyok én. Nálam a #hydra #howlingcommando #sergant #shield #soldier #superhuman #usarmy #wintersoldier, stb. hagtagek jönnek be alapból, viszont ezek több alkategóriákon belül oszlanak meg majd. Szóval nálam is mindenfelé fellelhető leszek, ahová tartozok az amcsiktól kezdve az oroszokig mindenfelé. Ezeket pedig jelölni kell, hogy aki rákeres pl. a hydra vagy a howling commando tagjaira megtaláljon ott engem is, hiszen én oda is köthető vagyok/oda is tartozom.

Aztán ott van az, hogy van olyan leírás ami egyszerre szervezethez, fajhoz is tartozik vagy épp fegyverről van szó és pluszba ezeken felül még azt is oda kell írni... pl. gondolj a Tesseractra, az #asgard #avengers #cosmicitem #infinitystone #item #odinsvault #omegaclassweapon #shield #weapon stb. Példaként nézd meg, hogy a wikiás oldalak alján miként jelölik a tageket hogy egyetlen dolog hány felé tartozik, milyen témakörökbe. Nálunk is így kell a hastag rendszer segítségével jelölni majd a dolgokat, hogy megtalálható lehessen egy-egy témakörben az átfedések ellenére is és ne kelljen duplázni posztot csak mert ide vagy oda tartozik.
http://marvel.wikia.com/wiki/Cosmic_Cube
http://marvelcinematicuniverse.wikia.com/wiki/Tesseract
Így már érthetőbb miről van szó?

A dolog lényege pont az, hogy ne az ET-kben kelljen egyesével végignyálazni mindenkinél mit írt, hanem legyen egy összeszedett adatbázis, ahol minden fontosabb infót tárolunk és könnyedén visszakereshető egy-egy adott tag mentén haladva azon témák köre, amik érintettek.
Nem véletlen szorgalmaztam a külső megoldásokat, vannak erre kifejezetten jó plattformok ahová adatbázisként fel lehet az infókat tenni - wikia direkt ezért van pl. - viszont mondom, elfogadom/megértem ha nem akarsz kiszakadni a fórumból. Viszont ebben az esetben ilyen feltételek vannak, amik a működéshez szükségesek.


A hozzászólást James Barnes összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Szomb. Jan. 21, 2017 11:45 pm-kor.
Vissza az elejére Go down
Hi dear, my name is
Clay Henderson
Clay Henderson
Hozzászólások száma : 137
Join date : 2016. Sep. 27.
Tartózkodási hely : New York
Fórummegbeszélés általános kérdésekről - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Fórummegbeszélés általános kérdésekről   Fórummegbeszélés általános kérdésekről - Page 2 Icon_minitimeSzomb. Jan. 21, 2017 11:43 pm

Félreértettél. Nem arra kértem példát, hogy az ötletedet hogy valósítanád meg, hanem hogy hol lenne rá szükség.

Annak örülök, hogy megértesz, és köszönöm. Az a helyzet, hogy ha zavar is a játékosok - hívjuk így - lustasága -, a többséghez érdemes igazodni, amennyiben egy bizonyos létszám felett szeretnénk maradni az oldalon. Smile

(Tudod, voltunk már olyan oldalon, ahol speciális design ötletei voltak bizonyos adminoknak, és a játékosok nem tetszésére másik furcsa elrendezés jött válaszul, véletlenül sem a kifogásolt pontokat javították több, egybehangzó javaslatra sem..., de nem ragoznám túl a nosztalgiázást. Btw nem hozol Pókembert? Very Happy)

Azt hiszem, az egyes karakterek képességeit legegyszerűbb a karakterlapról kinézni. A szervezetekhez tartozó információk, történések, legendárium tényleg nem összevadászható, mert nagy része játékokban kerül leírásra, decentralizált. Viszont akkor már...

Ha van alfórum a csoportosulásokra, ahogy kanonizálásra kerül valami nagyobb dolog, lehet neki alfórum. Abba aztán mindenki bejegyzi egy-egy topicba a megfelelő alternatívákat. Aztán ha a másik által kitalált alternatívához jön új infó, bármelyik játékos írhat oda új hozzászólást - nyilván egyeztetve a "kanonizáló" játékossal, mert ne túrjuk szét egymás ötletét. Ha pedig újabb alternatív SHIELD, csak új topic. Aztán remélem, nem szakad 8 különböző dimenzió teljes pajzs-hadosztálya erre a Földre, mert, hát, ha... Very Happy

Helyszínek esetén meg egyszerű a helyzet, mert az úgyis létrejön a játéktéren, úgymond diszjunkt a többitől.

Elnézést, ha hosszasan írok, de az a helyzet, hogy magyarázkodással még tovább nyújtanám. Így tehát most szünetet tartok. Smile


#túlsoksmiley#hashtag#hashtaghashtag#fórummegbeszélésatopicneveis#justintimberlakehashtagvideo#késővanmár

+1: Ha nekem nincs plusz melóm, csak annyi, hogy odateszek egy #ezatémaisidetartozik részt a hozzászólásom végére, akkor igazából nekem mindegy is. Csak nem annyira látom az értelmét. Alább taglalom, miért:
A tesseract-ot inkább betenném azokhoz, akiktől származik - akár tárgyak leírása, ha nem akarjuk sehová sem kapcsolni -, és mindenhol, ahol megemlítem, linkként írom bele a szövegbe a Tesseract szót. Aztán tadamm! Meg is van a részletes leírás, nincs redundancia, és megvan a saját wikink. (Wikipedián is így szokás hivatkozni más cikkekre egyébként.)
Vissza az elejére Go down
Hi dear, my name is
Aurora
Aurora
Hozzászólások száma : 226
Join date : 2015. Sep. 20.
Fórummegbeszélés általános kérdésekről - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Fórummegbeszélés általános kérdésekről   Fórummegbeszélés általános kérdésekről - Page 2 Icon_minitimeVas. Jan. 22, 2017 1:17 pm

Hallottam a nevem, és be kell szállnom! Very Happy

Köszi hogy én vagyok a példád, Bucky <3

Na, én gondolkoztam egy sort rajta, és személy szerint két dolgot tartok jónak.

Egyrészt, az adatbázis mindenképp kell és szerintem egyelőre még nincs akkora kritikus információ-tömeg, hogy azt ne tudjuk az oldalon belül megoldani.
Én azt mondanám, legyen egy oldalon belüli adatbázis, azon belül pedig

  • Országok/régiók,
  • Szervezetek/Cégek/Frakciók, stb.,
  • Fajok/Lények/stb.,
  • Jelenségek/képességek/különleges megjelenések.
  • Személyek


Maradnék a saját példámnál. A karakterem két faj gyermeke. Az egyik fele a történetének egy Marvel kanon sztoriba ágyazott dolog, Odin, aki kanon karakter, Asgard királya, gyereke született egy idegen királynőtől. Eddig maradtam a Marvel keretek közt teljesen, csak Odint bedobtam egy ősi háborúba, ahol ő találkozott valakivel.
Másik oldalról a karakterem egy idegen faj gyermeke, akik a saját találmányom, Ízisz vezetésével az egyiptomi istenek, mint az asgardiakhoz hasonló, nagyon fejlett, ősi faj. Van sok konceptem hozzá, elképzelés, kidolgozott történeti elem, amik már reagokban is megjelentek.
Jelen esetben a karakteremet megemlíteném a fajok közt az asgardiaknál, és megnyitnám a saját alkotásomat tartalmazó egyiptomi istenek részt.Aztán Íziszt beraknám a személyek közé és be lehet linkelni őt az egyiptomi istenekhez, vagyis, ahhoz a fajhoz, akiket kitaláltam.

Aztán. Vannak itt más egyiptomi isten-leszármazottak is, akik később jöttek, és másként képzelték el az egyiptomi isteneket, mint én. Oké. Hogy ők is keresztülvihessék a karaktereiket, és az ő konceptjük is élhessen az enyém mellett - Mivel cél itt a szabadság és a kreativitás - Mindkét másik karakter játékosánál indítványoztam egy ötletet, amire készséggel rábólintottak, mégpedig, hogy párhuzamos idősíkok ütköztek a múltban. Az én karakterem és az övéik két különböző múltból származnak, amik összeolvadtak.

Ezért, ők is megnyithatnák az adatbázisban a fajok közt a saját isteneik szekcióját, akár együtt, és akkor egyértelműen elválik az adatbázisban, hogy ki honnan jött. Hogy az én karakterem anyja, Ízisz, például egy másik fajba tartozik, mint az ő karaktereik felmenői.

Szerintem erre a fórumon belül meg lehet csinálni az adatbázist, és ha már túl nagy lenne, még mindig kivihetjük külső oldalra.


A második, amit mondanék, hogy indítványozom, lehessen nagyobb szerepe a saját karakter fiókoknak a naplóknál. Az elfogadott ET-vel rendelkező karakterek hadd vezethessék a karakterlapjukat, abban a formában, vagy akár egy kibővített, részletesebb karakterlappal, ahol változások későbbi pontleosztás követhető, a naplók közt a saját alfórumukban. Oda össze lehet gyűjteni a karakterlapon kívül minden más információt is, mint pl játéklista, headcanonok, zene-lista, ott részletesebb leírás is lehetséges, ahonnan meg aztán ahogy Bucky javasolta, linkekkel/tagekkel lehet tovább lépni az adatbázisba. Az én karakterem esetében, csinálnék részletesebb karakterlapot, a leírások tovább vezetnének az adatbázisba, és a reagjaimban ez úgy jelenne csak meg, hogy szépen beraknám az aláírásomba a linket a karakterlapomhoz.

Ha valaki nem érti, ki ez a csaj, mit keres itt, mi is van most akkor, stb, akkor rákattint a linkre és tovább megy és utána olvas.

Ha meg valaki karaktert alkot, akkor bepillant az adatbázisba, hogy mi is van errefele, milyen ötletekre nem gondolt még senki, akinek már volt ötlete valamire, az hogy működik, van-e benne hely újabb ötletnek vagy inkább az új karaktert alkossa valami teljesen mást felhasználva a játékos, stb.

#asgardrulez #firebending4life #adatbázispls #odinyudodis #TeamCap #RealWomenHaveCurves&RealEgyptianGodsHaveSpaceships #ShitsOnFireYo #DarkWingsDankWords #MostHashtagsInAPost #Ineedhelp #muchwow
Vissza az elejére Go down
Hi dear, my name is
Clay Henderson
Clay Henderson
Hozzászólások száma : 137
Join date : 2016. Sep. 27.
Tartózkodási hely : New York
Fórummegbeszélés általános kérdésekről - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Fórummegbeszélés általános kérdésekről   Fórummegbeszélés általános kérdésekről - Page 2 Icon_minitimeVas. Jan. 22, 2017 1:25 pm

Akkor a profilba melyiket linkelnénk? Az előtörténetet vagy az úgymond részletesebb karakterlapot?

Pontelosztást én személy szerint az előtörténetem alá dobálnám majdan később hozzászólások formájában - és persze megszerkesztve az előtörténetnél a megfelelő mezőket -, így történetileg követhető. Meg aztán a karaktereket úgyis a kész karakterek szekciónál keresik az újak.

Hogy külön csoportok, fajok meg képességek... Hát én személy szerint akkor már - amennyiben mindenképpen szükséges, hogy a fajok külön csoportosítás legyen a csoportok csoportosítástól Very Happy - a fajokhoz csatolnám a képességeiket. Elvégre onnan szedte a karakter, nem máshonnan. Smile
Vissza az elejére Go down
Hi dear, my name is
Aurora
Aurora
Hozzászólások száma : 226
Join date : 2015. Sep. 20.
Fórummegbeszélés általános kérdésekről - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Fórummegbeszélés általános kérdésekről   Fórummegbeszélés általános kérdésekről - Page 2 Icon_minitimeVas. Jan. 22, 2017 1:27 pm

Én azt mondom, lehessen választani. Azt linkeled a profilba, amelyiket használod. Ha az eredeti ET-d neked jó, és ott vezetnéd, akkor azt.

Én nyitnék a karakteremnek egy saját, bővített karakterlapot, több leírással, pl külső, belső, képesség, pontleosztás, hol lakik, pontokba szedve mi történt vele, stb. Én szívesen szöszölnék sok kis részlettel a karakterem körül, de asztaliban is mindig a lehető legrészletesebb karakterlapot szeretem kitölteni Smile

A lényeg, hogy aki amit preferál, használhassa azt.

Aztán én az ET-be belinkelem, hogy amúgy a karakter itt van vezetve, tessék link a akrakterlaphoz.

Azt jóság van.

#SuchCharacterSheet #SoInDepth #VeryDedication #MuchCreativity #wow
Vissza az elejére Go down
Hi dear, my name is
Clay Henderson
Clay Henderson
Hozzászólások száma : 137
Join date : 2016. Sep. 27.
Tartózkodási hely : New York
Fórummegbeszélés általános kérdésekről - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Fórummegbeszélés általános kérdésekről   Fórummegbeszélés általános kérdésekről - Page 2 Icon_minitimeVas. Jan. 22, 2017 1:36 pm

Elise Heart írta:
Én azt mondom, lehessen választani. Azt linkeled a profilba, amelyiket használod. Ha az eredeti ET-d neked jó, és ott vezetnéd, akkor azt.

[...]

A lényeg, hogy aki amit preferál, használhassa azt.

Mindenképpen támogatom a fakultatív fejlesztéseket! Szabadság, egyenlőség, frpg, vagy mi. Very Happy

Vissza az elejére Go down
Hi dear, my name is
Aurora
Aurora
Hozzászólások száma : 226
Join date : 2015. Sep. 20.
Fórummegbeszélés általános kérdésekről - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Fórummegbeszélés általános kérdésekről   Fórummegbeszélés általános kérdésekről - Page 2 Icon_minitimeVas. Jan. 22, 2017 1:42 pm

Azaz, pontosan! Lehessen választani szabadon, csináld úgy ahogy neked tetszik, amelyik opció neked fekszik, hadd legyen mindenki szabad és űzze a kedvenc karakterével az frpg-t ahogyan neki a legjobban megfelel.

#TheyMayTakeOurLives #ButThey'llNeverTakeOurFreedom #KnockKnock #Who'sThere #Democracy
Vissza az elejére Go down
Hi dear, my name is
James Barnes
James Barnes
Hozzászólások száma : 140
Join date : 2016. Sep. 09.
Age : 107
Tartózkodási hely : Rémálmaidban...
Fórummegbeszélés általános kérdésekről - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Fórummegbeszélés általános kérdésekről   Fórummegbeszélés általános kérdésekről - Page 2 Icon_minitimeHétf. Jan. 23, 2017 2:16 am

Ez szép és jó, hogy választani akarjátok hagyni a népet... csak ha nem EGYSÉGES rendszer lesz hanem mindenki úgy csinálja ahogy akarja, akkor semmi értelme sajnos az egésznek mert anarchiába és káoszba fog torkollani az egész átláthatatlanul mert mindenki máshogy képzeli el a dolgokat és itt a bibije meg a rákfenéje az egésznek. :/
Van, amikor a fene nagy szabadság inkább szabadosság és átok, nem pedig áldás!
Néha a demokráciában is kellenek sorvezetők, amik mentén egységesen vannak bizonyos dolgok szabályozva és mindenki egyformán tartja be ezeket a szabályokat amiknél nincs apelláta.

Őszintén szólva, így se értelmét nem látom az egésznek amit felvázoltatok; se nem értem, hogy akkor hol van ebben az EGYSÉGES rendszer, ami egy ilyen adatbázist átláthatóvá tesz és az alapját/gerincét képezné. Sad

Abban amit én mondtam Elise a párhuzamos univerzumokat is jelöltük volna tehát a két egyiptomi és ezáltal eltérő pantheon/történet nem lett volna problem, mert az egyik az #Earth616 a másik meg az #Earth199999 hastaget kapja azt csókolom, máris ugyanaz a faj és isten (akár istencsalád) tud többször is szerepelni eltérő leírással a párhuzamos univerzum lévén.
Marveléknél mégis mi a rák van a MULTIVERZUMOKKAL mit gondoltok? Razz

BTW az egymásba olvadást most igazán nem vágom még, de ha lesz egy kis fölös időm megnézem miképp hogy van most akkor nálunk ez, illetve Elise ha van kedved röviden össze is foglalhatnád a zanzásított lényeget.

Ha mindenki "ott vezeti ahol épp akarja", akkor lesz aki az ETjéhez fog újabbakat posztolni kiegészítésként, más a karakternaplók részen a harmadik meg a HC-jébe teszi bele. Ember legyen a talpán aki ezt a kaotikus dolgot átlátja amikor pl. arra kíváncsi, hogy kik az asgardiak és róluk mit kell tudni vagy épp mely fegyverek, karakterek, stb. kötődnek ehhez a fajhoz az oldalon, akár JK szintjén is. :/
Abban, amit én javasoltam pontosan az a lényeg, hogy ne kelljen összevadászni mindent hanem két kattintásból megtalálhass minden kapcsolódó infót ahhoz a hastaghez ami épp érdekel és a listán szerepel.
Ha marad a "szabad a vásár" felállás, akkor felesleges adatbázisnak alfórum. Sad
Vissza az elejére Go down
Hi dear, my name is
Maszk
Maszk
Hozzászólások száma : 26
Join date : 2016. Sep. 30.
Fórummegbeszélés általános kérdésekről - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Fórummegbeszélés általános kérdésekről   Fórummegbeszélés általános kérdésekről - Page 2 Icon_minitimeHétf. Jan. 23, 2017 12:08 pm

Na jó. Akkor én most összefoglalom, mit látok.

Ha E/2-ben írok, az most Bükihez szól. (Szóljál ám, ha zavar a becézés, mer' demokrácia van. Very Happy)

1. A fórumunk fő irányelve - sokszor rágom a kalapom szélét miatta, meg tököm kivan, de ebben egyeztünk ki alapításkor - a játékosok szabadsága. Ez megnyilvánul abban is pl, hogy mondjuk a kánon karaktereket mindenki úgy alakítja át, ahogy neki tetszik. Büki, ez pl téged is pont érint. (És annak ellenére, hogy néha kiakadok pár megnyilvánulásodon, ha valaki ezt a szabadságodat bármikor el akarja venni tőled, azt szépen arcon fingom.)
2. Van egy dolog, amit be akarunk vezetni. Ebben én is benne vagyok, szerintem jó, ha van valamilyen infógyűjtemény. De semmi kedvem és nem is lehet ellenőrizni azt, hogy ki vezeti és ki nem és ki milyen gyakran. Elég azt figyelni, hogy a kánon karakterek tartják-e az aktivitást. (Ez is kényes kérdés. Mindenkinek lehet szar napja, hete, hónapja, vagy több is. De vannak, akik játszanának közben velük. Ki kell találni valami átmenetet. Ez kb sikerült is.)
Úgyis az fogja vezetni, akinek fontos, hogy a saját kitalálmányai rögzítve legyenek, azaz ebbe ne túrjon bele más. Ergo saját érdeke. Ha nincs leírva, jön valaki, aki az elképzelt dolgokkal ütközik, hát bocsesz, gondolatot nem tudunk olvasni. A játékosok se. (Nekünk néha muszáj.)
3. Itt van ez a "Fórummegbeszélés általános kérdésekről" topic, ahol többek között te is kinyilvánítod a véleményed. Ezért jutsz szóhoz. Tehát élsz a lehetőséggel, hogy megmond a véleményed.
4. A többség véleménye nem egyezik a tiéddel.
5. Kijelented, hogy a fene nagy szabadság átok és nem áldás, és kilátástalan a megbeszélés.
6. Sértetten elvonulsz.

Tőlem akkor pár infó:
1. A demokrácia nem addig tart, amíg a többség azt mondja, amit mi. (Franciáéknál nagyon fasza egymást követő forradalmak meg polgárháborúk voltak ilyen hozzáállásból.)
2. Vannak sorvezetők. Ez a topic arról szól, hogy MINDENKI elmondhassa a véleményét, legyen megbeszélve. Aztán annak alapján mi majd jól kitaláljuk, hogy mi az, ami a többség elgondolásához illeszkedik. (Azaz senki nem dilizik be tőle, ha bevezetjük, és azon belül a lehető legoptimálisabb.)
3. A te véleményedre is kíváncsiak vagyunk, amíg azt kulturáltan elő tudod adni, és mikor egyet nem értés van, a látványos "jaj, senki se ért meg" és "ennek semmi értelme" hisztik helyett mondjuk összeszedsz pár érvet felnőtt módjára, és meggyőzöd a többieket arról, amit gondolsz. HA fontosnak tartod, hogy mi lesz a döntés.
4. Remélem, most elég kulturáltan sikerült leírnom a véleményem, mert már megkaptam párszor, hogy bunkó vagyok, vagy mi. (Mocsok demokrácia, fújj!)
Vissza az elejére Go down
Hi dear, my name is
James Barnes
James Barnes
Hozzászólások száma : 140
Join date : 2016. Sep. 09.
Age : 107
Tartózkodási hely : Rémálmaidban...
Fórummegbeszélés általános kérdésekről - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Fórummegbeszélés általános kérdésekről   Fórummegbeszélés általános kérdésekről - Page 2 Icon_minitimeHétf. Jan. 23, 2017 8:30 pm

Clay Henderson írta:
Félreértettél. Nem arra kértem példát, hogy az ötletedet hogy valósítanád meg, hanem hogy hol lenne rá szükség.

Annak örülök, hogy megértesz, és köszönöm. Az a helyzet, hogy ha zavar is a játékosok - hívjuk így - lustasága -, a többséghez érdemes igazodni, amennyiben egy bizonyos létszám felett szeretnénk maradni az oldalon. Smile

(Tudod, voltunk már olyan oldalon, ahol speciális design ötletei voltak bizonyos adminoknak, és a játékosok nem tetszésére másik furcsa elrendezés jött válaszul, véletlenül sem a kifogásolt pontokat javították több, egybehangzó javaslatra sem..., de nem ragoznám túl a nosztalgiázást. Btw nem hozol Pókembert? Very Happy)

Hogy érted, hogy hol lenne rá szükség? Az adatbázisban, hiszen arról van szó nem? o.O Ezt most lehet én nem értem megint, hogy mire érted a "hol"-t. Egy átlátható, könnyen leszűrhető adatbázisra lenne elvileg szükség, ahol rá tud az ember egy adott témára keresni pár kattintásból és nem úgy kell összevadásznia az infókat az oldalon, hiszen összeszedve vannak egy helyen és/vagy a hastag rendszerrel két kattból megvan amit keresel. Ide meg kell szerintem az, amit felvetettem. Mivel a fórumon maradásról volt szó ugyebár, hogy ne legyen külső platform bevonva. Na igen ám, csakhogy akkor meg az átfedések miattai duplázás/több helyre való tartozás gondként fog jelentkezni... kivéve, ha kezdünk vele valamit. Itt jön képbe amit korábban írtam.

Clay Henderson írta:
Azt hiszem, az egyes karakterek képességeit legegyszerűbb a karakterlapról kinézni. A szervezetekhez tartozó információk, történések, legendárium tényleg nem összevadászható, mert nagy része játékokban kerül leírásra, decentralizált. Viszont akkor már...

De pont az lenne a lényege az adatbázisnak, hogy ne a kismillió adatlapot kelljen átnyálaznom ha keresek valamit egy adott téma mentén, hanem időt és energiát spórolva az adatbázist felcsapva mint valami virtuális könyvet kinézhessem a megfelelő névjegyzékben szereplő szó segítségével (ez lenne a hastag) amire kíváncsi vagyok. Érted? Neutral

Clay Henderson írta:
Ha van alfórum a csoportosulásokra, ahogy kanonizálásra kerül valami nagyobb dolog, lehet neki alfórum. Abba aztán mindenki bejegyzi egy-egy topicba a megfelelő alternatívákat. Aztán ha a másik által kitalált alternatívához jön új infó, bármelyik játékos írhat oda új hozzászólást - nyilván egyeztetve a "kanonizáló" játékossal, mert ne túrjuk szét egymás ötletét. Ha pedig újabb alternatív SHIELD, csak új topic. Aztán remélem, nem szakad 8 különböző dimenzió teljes pajzs-hadosztálya erre a Földre, mert, hát, ha... Very Happy

Helyszínek esetén meg egyszerű a helyzet, mert az úgyis létrejön a játéktéren, úgymond diszjunkt a többitől.

Elnézést, ha hosszasan írok, de az a helyzet, hogy magyarázkodással még tovább nyújtanám. Így tehát most szünetet tartok. Smile


#túlsoksmiley#hashtag#hashtaghashtag#fórummegbeszélésatopicneveis#justintimberlakehashtagvideo#késővanmár

Mivel a párhuzamos univerzumok léteznek, sőt multiverzumban vagyunk lényegében... így ez ilyen formában szükségtelen. Jelölni kell pusztán hogy valaki a 616-os Föld egyiptomi pantheonjának istenségeként Ízisz vagy éppen az 199999-es Földé, azt csókolom. Erre az én javaslatom még mindig megoldást nyúlt. És akkor nem kavarunk be egymás eltérő ötletére még akkor sem ha ugyanazon karakter alternatív énjét hozza valaki és az ehhez kapcsolódó infókat az adatbázisba kigyűjti.

Clay Henderson írta:
+1: Ha nekem nincs plusz melóm, csak annyi, hogy odateszek egy #ezatémaisidetartozik részt a hozzászólásom végére, akkor igazából nekem mindegy is. Csak nem annyira látom az értelmét. Alább taglalom, miért:
A tesseract-ot inkább betenném azokhoz, akiktől származik - akár tárgyak leírása, ha nem akarjuk sehová sem kapcsolni -, és mindenhol, ahol megemlítem, linkként írom bele a szövegbe a Tesseract szót. Aztán tadamm! Meg is van a részletes leírás, nincs redundancia, és megvan a saját wikink. (Wikipedián is így szokás hivatkozni más cikkekre egyébként.)

Pontosan jól érted a felvetésem lényegét. Admin Panelben be kell csak pipálni a funkciót hogy a # után közvetlenül írt szavakat alakítsa át hastaggé, illetve a notification-t is be kell kapcsolni és a többit pedig ha jelölöd a posztjaidban a rendszer intézi. Semmi extra linkelgetés nem kell meg semmi ilyesmi ezen felül júzeri szinten. Mint mondtam nem egy horribilis mennyiségű munkáról volna szó. Wink

Maszk írta:
Na jó. Akkor én most összefoglalom, mit látok.

Ha E/2-ben írok, az most Bükihez szól. (Szóljál ám, ha zavar a becézés, mer' demokrácia van. Very Happy)

1. A fórumunk fő irányelve - sokszor rágom a kalapom szélét miatta, meg tököm kivan, de ebben egyeztünk ki alapításkor - a játékosok szabadsága. Ez megnyilvánul abban is pl, hogy mondjuk a kánon karaktereket mindenki úgy alakítja át, ahogy neki tetszik. Büki, ez pl téged is pont érint. (És annak ellenére, hogy néha kiakadok pár megnyilvánulásodon, ha valaki ezt a szabadságodat bármikor el akarja venni tőled, azt szépen arcon fingom.)

A játékosok szabadságát az én felvetésem nem veszélyeztetné, inkább segítségül szolgálna. Ezért mondtam, hogy a szabadság és a szabadosság nem azonos és összetévesztendő, sokszor mégis azt látom hogy bizony keverednek dolgok a fejekben és ez nem biztos, hogy jó.
Itt most adatbázis VEZETÉSÉRŐL van szó, hogy az miként történjen - erre véleményem szerint EGYSÉGES megoldás kell nem az, hogy mindenki vezeti a vakvilágban annyiféleképpen ahányan vagyunk csak mert mindenki máshogy képzeli el a dolgot - és erre kupaktanácsolunk itten nem személyi szabadság megfosztására készülünk. Legalábbis eddig ebben a hiszemben voltam. Nem tudtam, hogy a játékosok szabadságát veszélyeztetem... ez esetben schuldigung. (Értékelem, hogy ennyire vigyázol rám ó minden Zöldek atyja. Very Happy )

Maszk írta:
2. Van egy dolog, amit be akarunk vezetni. Ebben én is benne vagyok, szerintem jó, ha van valamilyen infógyűjtemény. De semmi kedvem és nem is lehet ellenőrizni azt, hogy ki vezeti és ki nem és ki milyen gyakran. Elég azt figyelni, hogy a kánon karakterek tartják-e az aktivitást. (Ez is kényes kérdés. Mindenkinek lehet szar napja, hete, hónapja, vagy több is. De vannak, akik játszanának közben velük. Ki kell találni valami átmenetet. Ez kb sikerült is.)
Úgyis az fogja vezetni, akinek fontos, hogy a saját kitalálmányai rögzítve legyenek, azaz ebbe ne túrjon bele más. Ergo saját érdeke. Ha nincs leírva, jön valaki, aki az elképzelt dolgokkal ütközik, hát bocsesz, gondolatot nem tudunk olvasni. A játékosok se. (Nekünk néha muszáj.)

Hé, én vettettem elve fel Eaxnak ezt már ezer meg egy éve facen. Nyugika! Én is amellett vagyok, hogy ez egy jó és szükséges dolog, ami csak előre lendíti az oldalt és segítség/mankó tud lenni akár új idekerülő júzernek akár a régieknek. Az emberi memória ugyanis véges, főleg ha hozzászokott egyetemi évek alatt ahhoz, hogy format C-znie kell magát miután szivacsként felivott rémesen sok infót és túl van a számadásán a dolognak. Wink
Most mondjam azt, hogy én szívesen felügyelem önként és dalolva a dolgot, ha csak ennyi kell hozzá? Nyilván a saját kreálmányait mindenki maga írja - kivéve, hogy az adminok és moderátor rangú tagok bárki posztjába bele tudnak írni és kiegészíteni adott esetben a hiányzó hastageket amiket a kedves játékos elfelejtett odabiggyeszteni - és eszemben sincsen azt erőltetni, hogy javítsunk bele egymáséba vagy kössünk kompromisszumokat! Vannak párhuzamos univerzumok és ez a lehetőségek tárházát végteleníti. Már csak az a kérdés, hogy ezeket a duplázásokat miként varrjuk el megnyugtató módon, ha valaki pl. keresni szeretne az adatbázisban és azt akarnánk, hogy minden infót kilistázzon neki és megtalálja amit keres.

Maszk írta:
3. Itt van ez a "Fórummegbeszélés általános kérdésekről" topic, ahol többek között te is kinyilvánítod a véleményed. Ezért jutsz szóhoz. Tehát élsz a lehetőséggel, hogy megmond a véleményed.

Igen élek, mert úgy gondolom hogy ez fontos téma annyira, hogy hozzászóljak illetve szívemen viselem az oldal sorsát játékosként, szeretném ha még jobb lenne mint amilyen jó most. És ehhez fejleszteni kell, hosszú távban gondolkozni. Én mindenféleképpen így rendezkedtem be az oldalon. Az pedig nem megy másként, mint hogy kinyitom a számat, ha mindenkit érintő téma jön elő mint ez.

Egyrészt van nem kevés tapasztalatom - 9 év majdnem egy emberöltő - a témában adminként és játékosként is egyaránt, segédkeztem ilyen rendszer kialakításában és magam is csináltam más oldalra működő verziót. Megszenvedtem vele, mire rátaláltam arra, ami hosszú távon működőképesnek mondható. Nem mondom hogy tökéletes valami, de használható a probléma orvoslására. Tehát nem a levegőbe beszélek csak úgy vaktában, amikor azt állítom fórumos platformon ez a legéletképesebb megoldás.
Másrészt pedig ha némán tűrném, hogy nélkülem és a fejem felett döntsetek olyan kérdésekben amik kihatnak rám is és érintenek, akkor megérdemelném a sorsomat kb. Erre Széchenyinek volt egy nagyon jó idézete országunk vezetői kapcsán... bár most inkább nem idézem be, a végén még ezt is félreértelmeznétek és mi sem áll távolabb tőlem annál, minthogy magatokra vegyétek. Neutral

Maszk írta:
4. A többség véleménye nem egyezik a tiéddel.

Nem meglepő dolog, hogy nem értenek velem egyet egyesek. Általában elég sajátságosan látom a világot, a benne élőket és azt, hogy mi az ami hasznos vagy jó volna. De az azért merő túlzás volna, hogy két ember alapján kijelentsd, hogy a "többség" nem ért velem egyet amikor a fórum 99%-a még csak nyilatkozni sem vette a fáradtságot eddig a témában. Ha én nem kérdezek rá kiscseten fel se élénkül az egész mert mindenki tett rá magasról rajtam kívül kb. -.- (tisztelet a kivételnek újfent!)

Maszk írta:
5. Kijelented, hogy a fene nagy szabadság átok és nem áldás, és kilátástalan a megbeszélés.

Azt mondtam, hogy VAN AMIKOR a fene nagy szabadság nem a legnyerőbb. Sosem állítottam, hogy mindig átok lenne vagy hogy a megbeszélés haszontalan dolog volna! És ezt vállalom, hogy jelen esetben nem lenne a hasznunkra ha mindenki a szélrózsa bármely irányában a szabadság zászlaját lobogtatva posztolgatni kezd adatbázis építés címén. Csak, mert megteheti mivel ti megengeditek.
Visszatérve a kanon módosításhoz picit, ott is egy bizonyos mértékig és indokolva változtathatjuk meg a karaktereket nem ész nélkül forgatjuk ki őket magukból csak a mert "júzer/karakter szabadság van és bármit megtehetünk, jihá". Remélem érzed a különbséget a kettő között. Wink

Maszk írta:
6. Sértetten elvonulsz.

Nem sértetten, inkább csalódottan. De ez legyen az én bajom.

Maszk írta:
Tőlem akkor pár infó:
1. A demokrácia nem addig tart, amíg a többség azt mondja, amit mi. (Franciáéknál nagyon fasza egymást követő forradalmak meg polgárháborúk voltak ilyen hozzáállásból.)
2. Vannak sorvezetők. Ez a topic arról szól, hogy MINDENKI elmondhassa a véleményét, legyen megbeszélve. Aztán annak alapján mi majd jól kitaláljuk, hogy mi az, ami a többség elgondolásához illeszkedik. (Azaz senki nem dilizik be tőle, ha bevezetjük, és azon belül a lehető legoptimálisabb.)
3. A te véleményedre is kíváncsiak vagyunk, amíg azt kulturáltan elő tudod adni, és mikor egyet nem értés van, a látványos "jaj, senki se ért meg" és "ennek semmi értelme" hisztik helyett mondjuk összeszedsz pár érvet felnőtt módjára, és meggyőzöd a többieket arról, amit gondolsz. HA fontosnak tartod, hogy mi lesz a döntés.
4. Remélem, most elég kulturáltan sikerült leírnom a véleményem, mert már megkaptam párszor, hogy bunkó vagyok, vagy mi. (Mocsok demokrácia, fújj!)

1) A demokrácia halála az, amikor mindenki elkezd széthúzni mert mást akar és anarchiává válik az egész a szabadság máza alatt. :/
2) Igen, a sorvezetők jók. A sorvezetőket szeressük. Smile Ez így teljesen rendben van és korrekt.
3) Sorry, de itt pont a "senki sem érti miről beszélek és mindenki szerint én vagyok a helikopter" effektus van sajnálatos módon. A "mindenki azt csinál, amit akar csak csinálja" elv ebben az esetben sajnos azt eredményezi, hogy értelmét veszíti az adatbázis. Elmondom, hogy miért: ha valaki az ETjében vagy a karakternaplós részben vezeti a dolgokat és nem az adatbázisban, az aki csak az adatbázisba néz bele kimarad infókból. Akkor meg minek is készül adatbázis, ha minden infó nem található meg ott egy helyen és át kell túrni a teljes fórumot az információkért hmm? :/
Nem elfogadható és hibás megoldás staff részről a játékosok megtartás érdekében a gerincünket is kitépni csak hogy kiszolgáljuk minél szélesebb körben azokat akik a kisujjukat sem akarják megmozdítani (jobb esetben minél kisebb munkát de legalább belefeccelnek valamennyi energiát a dologba) miközben ők a sült galambot várják és amúgy az egész karod kell nekik, de még a leckét is te írd meg helyettük... tudom, sarkított a példa nem is kicsit és talán nyers, de hátha így átmegy mennyire kontrasztos a helyzet. A szabadság nem erről kéne, hogy szóljon sem az oldalon, sem máshol.
Néha úgy érzem, hogy hiába akarok jót vagy nyitom ki a számat inkább maradnék csöndbe fene abba a nagy pofámba bele. Úgysem kíváncsi rá senki. :"D
4) Nem bunkó, csak nyers és őszinte. Az meg sosem baj. A konfrontálódástól haladunk egyről a kettőre. Ha mindenki - igen én is - magába fojtaná a véleményét előbb utóbb megbosszulná magát a dolog. Amúgy is, rám is gyakran mondják hogy nyers vagyok... de inkább ilyen legyek, mint köpönyegforgató meg mézes-mázos bárkinek benyalós aztán meg a háta mögött kavarós.  Twisted Evil

P.S.: Mindene esetre, ha a triádotok általi felvázolás kerül elfogadásra én tényleg nem látom értelmét annak, hogy ott vezessem. Akkor én is partizánkodok, aztán meglátjuk mi sül ki belőle. Razz
Vissza az elejére Go down
Hi dear, my name is
Fresia Necita Santos
Fresia Necita Santos
Hozzászólások száma : 17
Join date : 2015. Sep. 24.
Tartózkodási hely : Róma
Fórummegbeszélés általános kérdésekről - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Fórummegbeszélés általános kérdésekről   Fórummegbeszélés általános kérdésekről - Page 2 Icon_minitimeHétf. Jan. 23, 2017 9:27 pm

James Barnes írta:
De az azért merő túlzás volna, hogy két ember alapján kijelentsd, hogy a "többség" nem ért velem egyet amikor a fórum 99%-a még csak nyilatkozni sem vette a fáradtságot eddig a témában. Ha én nem kérdezek rá kiscseten fel se élénkül az egész mert mindenki tett rá magasról rajtam kívül kb.

Magam részéről leginkább azért nem szóltam hozzá a dologhoz, mert nem érint, és nem is szeretném, ha érintene. Mert:

1. szándékosan nem canon karakter(eke)t játszom, mert még egy középső csoportos is többet tud nálam a Marvel-univerzumról.
2. játszani jöttem ide, jól érezni magam, nem papírmunkát gyártani (no offense). Ha hülyécske vagyok, és valamiről/valakiről gőzöm sincs, akkor a) rákeresek az Internet végtelen tárházában, b) rákérdezek a legilletékesebbnek vélt egyénnél.
3. részemről teljesen mindegy, hogy valaki melyik alternatív valóságot és történéseit fogadja el, felőlem akár visszamenőleg is módosíthatja az én világom idővonalát, mert nem a krónikáknak játszom, hanem a feeling kedvéért. Nem zavar, ha az egyik játékomban teszem azt zöld karmosgyíkok uralják a Holdat, a másikban meg mondjuk oda menekültek az ókori istenek, és intergalaktikus kaszinót rendeztek be rajta. Ha logikusan felépített, minden mindennel összefügg sztorikat szeretnék létrehozni, regényeket írnék.
4. ha játszani szeretnék valakivel, akinek netán fontosak azok a részletek, amelyekkel a karaktere a múltban befolyásolta a környezetét, akkor ezeket a dolgokat úgyis meg fogjuk beszélni privátban.
5. ha tényként kezeljük azt, hogy egy végtelen multiverzumban játszunk (és nem aktuális a 4. pont), akkor meg édesmindegy, mert úgyis van olyan világ, ahol az én verzióm érvényesül Very Happy
Szóval ha csak egy mód van rá, én nem szeretnék adatbázist gyártani, mert unalmas, időrabló, és épp elég nekem a mindennapok bürokráciája, engedtessék meg, hogy a játékot élvezetből műveljem.
Uff.

(U.I. és OFFtopic morgás: lilapöttyös sikítófrászt kapok a szabadosság szótól. A szabadság per definitionem végtelen, a szabadosságot ott szokták hangoztatni, ahol debizonyám korlátokat állítanak, csak bevallani kényelmetlen lenne.)
Vissza az elejére Go down
Hi dear, my name is
Clay Henderson
Clay Henderson
Hozzászólások száma : 137
Join date : 2016. Sep. 27.
Tartózkodási hely : New York
Fórummegbeszélés általános kérdésekről - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Fórummegbeszélés általános kérdésekről   Fórummegbeszélés általános kérdésekről - Page 2 Icon_minitimeSzer. Jan. 25, 2017 2:53 pm

Idézet :
Pontosan jól érted a felvetésem lényegét. Admin Panelben be kell csak pipálni a funkciót hogy a # után közvetlenül írt szavakat alakítsa át hastaggé, illetve a notification-t is be kell kapcsolni és a többit pedig ha jelölöd a posztjaidban a rendszer intézi. Semmi extra linkelgetés nem kell meg semmi ilyesmi ezen felül júzeri szinten. Mint mondtam nem egy

Mi van, ha valaki lefelejti a hozzászólása végéről? Én játék közben azért igen jó eséllyel megfeledkezem róla, hogy éppen milyen szükséges témát is érintettek a játékaim. Vagy ezt csak a külön adatgyűjtős alfórumra vonatkoztatva használnánk az ötleted alapján? Én már kezdek nagyon belekavarodni.

Idézet :

Szóval ha csak egy mód van rá, én nem szeretnék adatbázist gyártani, mert unalmas, időrabló, és épp elég nekem a mindennapok bürokráciája, engedtessék meg, hogy a játékot élvezetből műveljem.
Maximálisan egyetértek! Bár én bevallom töredelmesen, a kezdetektől opcióként tekintettem erre, hiszen az is opció, hogy valaki bővítse a világot és ne csak úgyszólván ellébecoljon benne. Ahogy egyébként általában magam is tenni szoktam játékaim folyamán. Smile
Vissza az elejére Go down
Hi dear, my name is
Maszk
Maszk
Hozzászólások száma : 26
Join date : 2016. Sep. 30.
Fórummegbeszélés általános kérdésekről - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Fórummegbeszélés általános kérdésekről   Fórummegbeszélés általános kérdésekről - Page 2 Icon_minitimeSzer. Jan. 25, 2017 3:12 pm

Idézet :
kell nem az, hogy mindenki vezeti a vakvilágban annyiféleképpen ahányan vagyunk csak mert mindenki máshogy képzeli el a dolgot - és erre kupaktanácsolunk itten nem személyi szabadság megfosztására készülünk. Legalábbis eddig ebben a hiszemben voltam. Nem tudtam, hogy a játékosok szabadságát veszélyeztetem... ez esetben schuldigung. (Értékelem, hogy ennyire vigyázol rám ó minden Zöldek atyja.
Max az orromból szülök zöldet, az atya kicsit túlzás. Very Happy Amúgy az a mocsok dolog, hogy nem csak tiltással de valaminek a kötelezővé tevésével is megszorítást csinálhatunk. Onnantól abban a dologban már nem dönthetsz, hogy akarod-e.

Viszont azt hiszem, annyira nem kaptad el, amit írtam. Épp csak soronként vagy pár soronként reagáltál rá ilyen azonnali reflex jelleggel.

Ha kiragadod egy kijelentő mondatomat, aztán odaírod hogy igen, azzal nem adsz hozzá sok infót. Very Happy Ne haragudj meg érte, de én ennek nem látom értelmét, szóval most biztos nem fogom viszonozni.

Tartom azt, hogy akinek olyan kitalálmánya van, amit védeni akar, az leírja. Erre meg oda kell adni a felületet ugye, hogy lehessen lehetősége.
Admin meg moderátori rangot nem osztogatunk azért, hogy egy a többség akarata ellenére kötelezővé tett tevékenységet megcsinálhasson a játékosok helyett. Ez bocs, de nettó baromság. Very Happy

Értem én, hogy néha nem jó a fene nagy szabadság, de azért annyira szétzöldülve nincs a társaság, hogy éppen anarchiát lássak. Egy nem hogy szélsőséges példa, hanem indokolatlan csapkodás, hogy nem tudunk úszni, mikor leér a lábunk a víz aljáig.

(Zárójel1: A spanyol viasz dolgot meg azért ne vedd annyira magadra, mert az oldal alapítása óta szóban forog, hogy legyenek leírva az infók. Csak te mindenhol adatbázisnak hívod. Amivel egyébként azon túl, hogy baromi szocreál hangulata van, és a vöröse üti az én zöldemet, nincs gond. Csak ne legyen ettől jedi érzés plíz. Very Happy)

(Zárójel2: Meg ez a hashtag dolog se annyira medzsik szerintem, ha keresek valamit és jön rá 600 hozzászólás, abban még keresgélni tovább, csak mert mindegyikben meg volt említve... Inkább megnézem a leírásos témában a Józsi írását, akinek a görög isteneiről akarok valami infót. De ez már részletkérdés.)


Fresia, neked külön köszi, hogy játékosi oldalról még jobban kiemelted a dolgot. Igazából itt nincsenek akkora kánonosítások (mint mondjuk a lipcsei Tamás templomban), hogy aztán folyton mindent jegyzetelni kelljen. És igen, aki akarja, leírja. Akkor az ilyen "megbeszélem vele" dolog lehet annyi, hogy Fresia kap egy linket Hérától az "Így jártam Zeusszal" topichoz, hogy hogy is volt az az ógörög péniszgyűrű, meg mivel átkozták meg... Very Happy
Vissza az elejére Go down
Hi dear, my name is
Ajánlott tartalom
Fórummegbeszélés általános kérdésekről - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Fórummegbeszélés általános kérdésekről   Fórummegbeszélés általános kérdésekről - Page 2 Icon_minitime

Vissza az elejére Go down
 
Fórummegbeszélés általános kérdésekről
Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére 
2 / 2 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Earth by Night FRPG :: Earth By Night Klub :: Klubhelyiség-
Ugrás: