FRPG
 
KezdőlapKezdőlap  Legutóbbi képekLegutóbbi képek  KeresésKeresés  RegisztrációRegisztráció  BelépésBelépés  
Belépés
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
:: Elfelejtettem a jelszavam!

Megosztás
 

 Már megint New York - Madárlátta terrorista(?)

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down 
Hi dear, my name is
Clay Henderson
Clay Henderson
Hozzászólások száma : 137
Join date : 2016. Sep. 27.
Tartózkodási hely : New York
Már megint New York - Madárlátta terrorista(?) Empty
TémanyitásTárgy: Már megint New York - Madárlátta terrorista(?)   Már megint New York - Madárlátta terrorista(?) Icon_minitimeVas. Nov. 12, 2017 1:47 pm

Clay békésen hősködött az éjszakában, azaz a közel sem professzionális öltözéknek számító kapucnis pulcsijában kószált New York utcáin illetve felettük. Ez persze éppen csak egy afféle próba volt, hiszen nem nagyon szokott ilyet csinálni. Minden esetre ezt az egy próbát megérte.
Különben is, kiváló alkalom levezetni a feszültséget, ha az ember gyereke háztetőkön ugrálhat. Nem véletlen, hogy annyi a Pókember rajongó. Hulk-nak pedig valószínűleg azért van kevesebb, mert bár zúzni sokan szeretnek, rendet rakni sokkal kevésbé. Anyáink viszont szuperhősködés ide vagy oda, elvárják, hogy a szoba patyolat tiszta legyen lefekvés előtt. Így megy ez.

Hm, hol is tartottunk? Igen, hősünk most éppen kevésbé hősiesen, inkább valami túllőtt parkour-ös módjára közlekedett a 4-5 emeletes házak tetején, mikor valamiért megtorpant. Lehet, csak ki akarta próbálni, mennyire lobog haja a sikátorból felkanyarodó szélcsatornában. Esetleg valami hősködős pozíciót tesztelni. Vagy simán körülnézni. Inkább az utóbbi az esélyes, mivel valóban megvizsgálja az alább mozgó embereket. Köztük a füvet áruló kalapost vagy épp az apróért gitározó, reménybeli rock sztárt. Netán a tömegből az őt követő öltönyösök elől a kis utcába forduló kócos, fémkarú fickót. Nem, nem látszik ki az a bizonyos fém, de az arcáról felismerte, így tudja Clay is. Benne volt a hírekben. Valami KGB-s bérgyilkos, vagy kicsoda. Terrorista. Hé, várjunk csak!

Vége a könnyed, levezető tető-futkosásnak. Hősünk egyelőre a tetőn követni kezdi a gyanúsnál valamivel még gyanúsabb alakot. Aki láthatóan lerázta azokat a rikítóan ügynöknek kinéző fickókat. Őt viszont nem lesz ilyen könnyű...
Vissza az elejére Go down
Hi dear, my name is
James Barnes
James Barnes
Hozzászólások száma : 140
Join date : 2016. Sep. 09.
Age : 107
Tartózkodási hely : Rémálmaidban...
Már megint New York - Madárlátta terrorista(?) Empty
TémanyitásTárgy: Re: Már megint New York - Madárlátta terrorista(?)   Már megint New York - Madárlátta terrorista(?) Icon_minitimeSzer. Dec. 27, 2017 1:04 am

Bucky & Clay
Közterek és utcák: Brooklyn negyed, New York, USA

★ Tekintetem idegesen pillant végig a tömegen. A zsigereim virtustáncot járnak, érzem a fülemben dobolni a véremet, ahogy az adrenalin szintem egy szempillantás alatt az egekbe szökik a felismeréstől: követnek. ~A francba! Hogy a fene essen beléjük! Nem igaz, hogy a piacra nem mehet le nyugodtan az ember tőlük!~ Pedig semmi gyilkos tervet nem forgattam a fejemben, nem terveztem tömegmészárlást vagy bolti rablást sem. Én csak némi szilvát akartam venni és kész. A Prunus domestica a rózsafélék családjához tartozó csonthéjas gyümölcs - gyengébbek kedvéért szilva - egy igazi energiabomba. Nem tehetek róla, de azonnal felötlik protokollárisan mindaz, amit olvastam anno róla amikor valami jóféle magnéziumban gazdag, természetes és könnyen beszerezhető memóriaserkentő után kutakodtam a neten. Igazi szivacs az agyam.

"Mintegy 85%-a víz, 10 dkg gyümölcs 58 kcal (244 kJ) energiát tartalmaz. Igen gazdag ásványi anyagokban (kálium, vas, magnézium), vitamintartalma azonban nem számottevő, kivéve B2-, és C-vitamin tartalmát. Szénhidráttartalma 13 g körül van, héjának élelmi rosttartalma jelentős, különösen az aszalt szilvának nagy a fajlagos élelmi rost- és gyümölcscukor-tartalma. Magas az aszalt szilva inulin tartalma is mely prebiotikumként   táplálja  a  hasznos probiotikus bélbaktériumokat, ezáltal olyan környezetet teremt a bélben, mely segíti például a kálcium felszívódását. A növényi antioxidánsok közül antocián színanyagokat és flavonoidokat; rutint és quercetint tartalmaz jelentősebb mennyiségben. Mindezen anyagoknak köszönhetően javítja a szervezet ellenálló- képességet, véd a szív- és érrendszeri megbetegedésekkel szemben. Antioxidáns fenoljai (klorogénsavak) semlegesítik a szabadgyököket, ezáltal védik a sejtfalat.
Kiváló az étrendi hatása: a reggel, éhgyomorra elfogyasztott friss szilva vagy vízben áztatott aszalt szilva (élelmirost, a szorbit tartalmánál fogva) a legjobb ellenszere a székrekedésnek. Az aszalt szilva fontos szerepet tölthet be a csontrendszer védelmében, mivel a vízveszteség  miatt ásványi anyag tartalma bekoncentrálódik, így jelentősebb réz és bór tartalma segít  a csontritkulás megelőzésében..."


★ Erőnek erejével irányítom vissza a gondoltaimat az oly vágyott gyümölcsről a számomra veszélyforrást jelentő egyénekre. Jó ideje bujkálok már előlük Brooklynban sikeresen, pedig tudom jól hogy keresnek... mind engem keresnek. A HYDRA és a SHIELD úgy vadászik rám, mintha én volnék maga az Antikrisztus. Holott csak áldozat vagyok. Még nem sikerült összeraknom a kirakós minden darabját, de amit eddig kiderítettem a múltamról erre enged következtetni. James Buchanan Barnes őrmester vagyok, vagy sokkal inkább mindaz ami maradt belőle azután, hogy a HYDRA kiforgatott teljes valómból és a képére formált. És nem, nem megyek vissza. Ki van csukva, hogy hagyjam elfogatni magam bármelyikükkel is a történtek után. ~Bár a kettő közül talán a SHIELD lenne a kisebbik rossz. Elvégre velük tudnék alkudozni és Steve is ott van...~ De nem, elhessegetem a vágyképeket; tudom jól, hogy a realitás és a hideg logika egészen mást mutat. Nem adnának esélyt, újra bezárnának, talán vallatnának is. ~Ah, egyik se jobb a másiknál!~ Ugyanazokkal a módszerekkel operálnak, csak máshogy hívják őket.


★ Megigazítom a baseball sapkámat, miközben oldalt a vállam fölött hátralesve ellenőrzöm a köztünk lévő távolságot. A hátizsákommal a hátamon, nem túl feltűnően, de kifelé araszolok a tömegen át a piacról. Valami azt súgja nem lesz egyszerű leráznom ezek a fickókat, ám a megfelelő pillanatban befordulok az egyik kis utcába és a sikátor felé veszem az irányt. Nem tudom honnan, de úgy ismerem Brooklynt - főleg ezen részét - mint a tenyeremet. Pontosan tudom - gondolkozás nélkül -, hogy merre forduljak, hol nyerhetek egérutat előlük. Néhány sarok múlva merek csak megállva hátralesni, de nem követnek tovább. Azonban annyira nem vagyok naiv ~Nem úgy mint Steve!~ hogy ne tudjam, jó eséllyel elém próbálnak kerülni és mindjárt ismét beléjük botlom. Rosszabb esetben erősítéssel érkeznek. Azt pedig nem igazán terveztem megvárni. Helyette egyetlen hatalmas ugrással elrugaszkodom a földről és a tűzlétrában megkapaszkodva felhúzom magam. A fém karom ettől nagyobb súlyokkal is könnyedén elbír, így ez nem okoz gondot. A tető felé veszem az irányt, onnan egyrészről sokkal könnyebben belátom a terepet - régi, orvlövész megszokás - másrészt kevésbé vagyok sebezhető és gyorsabban olajra tudok lépni. Már persze, ha nem helikopterrel jönnek. ~De vajon van annak a két tökkel ütöttnek annyi sütnivalója, hogy légi támogatást kérjen?!~ Fogalmam sincsen.


Zene ♔ #646 ♔ Megkésve bár, de törve nem... ♔ ©️

Vissza az elejére Go down
Hi dear, my name is
Clay Henderson
Clay Henderson
Hozzászólások száma : 137
Join date : 2016. Sep. 27.
Tartózkodási hely : New York
Már megint New York - Madárlátta terrorista(?) Empty
TémanyitásTárgy: Re: Már megint New York - Madárlátta terrorista(?)   Már megint New York - Madárlátta terrorista(?) Icon_minitimeCsüt. Jan. 04, 2018 7:35 pm

Clay mindeközben mit sem sejtett a szilva jótékony hatásairól. Vagy ha tanult is róla valamikor biológia órán, nem feltétlenül tudta volna felidézni, amennyiben valaki rákérdezne: Milyen gyümölcs a legjobb székrekedés ellen? Kész szerencse, hogy egészen más fajta kihívások elé nézett a mai estén.

Leginkább figyelmét és ügyességét kell most kihasználnia, ha nem szeretné szem elől téveszteni célpontját. Így hát neki is lódul, és következik a szomszéd háztető, majd az azutáni.
Közben belegondolva még fogalma sincs, hogy mihez kezd, ha utolérte. Azt hallotta, ez a férfi embereket ölt meg. Nem is egyet. Ráadásul a pletykák szerint kivételes ereje és reflexei vannak. Remélhetőleg mindössze ennyiről van szó, akkor nem lesz gond, fut át a gondolat a fiú agyán. Ekkor ér arra a bizonyos tetőre, ami mellett befutott a sikátorba ez a fém karú, terrorgyanús figura.
Önjelölt hősünk messziről érzi az érkező verítékének szagát. Nem hiszi, hogy a félelemtől izzadna a másik, sokkal inkább az üldöztetés tényének, esetleg az üldözés rutinná rögzült izgalmának hatása lehet. Ez az ember rutinos vadász. Már ha ember egyáltalán. Ennek eldöntését Clay inkább későbbre hagyja.

Eltávolodik inkább a ház peremétől, és a legközelebbi liftakna tetejére ugrik, hogy ott lapuljon meg. Jobb, ha figyel és felméri a terepet, mielőtt bármit elkapkodna. Most nem egy utcai bicskással vagy kósza huligánnal van dolga. Ha óvatlan, ártatlanok sérülhetnek meg. Látta a híradóban, hogy ismétlőfegyverrel lövöldözött a rendőrökre. Ez már nem játék. Clay orrlyukai kitágulnak, fülei kissé hátrébb húzódnak, szemei összeszűkülnek, ahogy lesben állva figyelni kezd. Minden érzéke erre az egy személyre fókuszál, aki a zajok szerint a tűzlétrán halad éppen felfele. Jóval nehezebb, mint egy átlagember. Ez adódhat a testalkatából és a fém karból is. Csak nyugalom, Clay, fókuszálj!
Vissza az elejére Go down
Hi dear, my name is
Ajánlott tartalom
Már megint New York - Madárlátta terrorista(?) Empty
TémanyitásTárgy: Re: Már megint New York - Madárlátta terrorista(?)   Már megint New York - Madárlátta terrorista(?) Icon_minitime

Vissza az elejére Go down
 
Már megint New York - Madárlátta terrorista(?)
Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» Sky Garden New York *NYÍLT HELYSZÍN*
» New York, szabadon választott könyvtár // Wanda & Clay

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Earth by Night FRPG ::  :: Alternatív játékok-
Ugrás: